Aj vy už neviete, kam upratať všetko sezónne oblečenie, poprípade veci, z ktorých vaše deti vyrástli a tým najmenším sú ešte veľké? Asi takto začínali všetky teleshoppingové reklamy, v ktorých ponúkali rôzne “vychytávky” na uskladnenie prebytočných textílií. Ponúkané produkty boli rôzne, ale väčšinu z nich tvorili vákuové vrecia v rôznej kvalite. Oplatí sa ich teda naozaj kúpiť, alebo išlo len o ďalší marketingový ťah?

V skrini by ste si mali aspoň raz za rok urobiť poriadok a vyhodiť to, čo ste ani raz nemali na sebe.
V skrini by ste si mali aspoň raz za rok urobiť poriadok a vyhodiť to, čo ste ani raz nemali na sebe.

Praktické a lacné riešenie

Žiadny byt nie je nafukovací. Hoci sa vákuové sáčky na oblečenie podceňujú, naozaj by nemali chýbať v žiadnej domácnosti. Nemusia vo výsledku slúžiť iba na oblečenie – pomôžu aj pri uskladnení hračiek, prípadne jemných lôžkovín.

Vákuové sáčky na oblečenie a na čokoľvek iné majú rôzne veľkosti, preto sa nemusíte báť, že ich nevyužijete na maximum. Stačí si iba vybrať, ktoré rozmery najlepšie zodpovedajú objemu všetkých vašich dočasne odkladaných vecí.

Pozrite sa, ktoré vákuové sáčky na oblečenie jednoznačne odporúčame 👇

↑↑↑

Možno vás viac láka pekný design a praktickosť úložných boxov a škatúľ, no tie si môžete dovoliť iba v príbytkoch s väčším úložným priestorom. Vákuové sáčky na oblečenie totiž eliminujú voľný priestor na minimum a využijete ich veľmi dobre aj pri sťahovaní alebo presune vecí napríklad do pivnice.

Pri vákuových sáčkoch na oblečenie sa nemusíte báť hromadenia plastového odpadu - vydržia vám aj celé roky.
Pri vákuových sáčkoch na oblečenie sa nemusíte báť hromadenia plastového odpadu – vydržia vám aj celé roky.

Určite praktické je aj odsať z vákuových sáčkov vzduch a následne ich umiestniť napríklad do škatúľ. Prenášať tak potom môžete viacero sáčkov naraz a tých vecí, čo sa do jednej škatule zmestí!

Veľa vecí uskladníte aj do jedného vákuového sáčku, no do domácnosti sa určite oplatí kúpiť rovno súpravu s viacerými kusmi a veľkosťami. Vákuové sáčky na oblečenie majú obrovskú výhodu v možnosti opätovného, takmer nekonečného využitia. Aby ste si ho mohli “užiť”, mali by ste staviť na naozaj kvalitné vákuové sáčky. Pýtate sa, kde ich zoženiete? Vákuové sáčky skvelej kvality, ktoré odporúčame, nájdete aj priamo tu.

Takmer sterilné prostredie pre vaše oblečenie

Teraz sa pozrime na ďalšie veľké výhody vákuových sáčkov na oblečenie. Ak o ich kúpe stále iba uvažujete, určite sa nechajte inšpirovať ich pozitívami, ktoré sme pre vás zosumarizovali:

  • zmenšenie objemu
  • Čokoľvek do vákuového sáčku dáte, zmenší to objem – bez ohľadu na pôvodnú veľkosť. Zmenšenie objemu môže byť až na jednu tretinu z toho pôvodného. Podmienkou nie je ani pravidelný tvar, pretože vákuový sáčok sa tvaru dokáže prispôsobiť. Pozor si však dajte na príliš ostré hrany, ktoré by mohli sáčok potrhať.

  • veci zostávajú v pôvodnom stave
  • Najväčšou obavou pri použití vákuových sáčkov na oblečenie býva, že po vytiahnutí oblečenia sa jeho kvalita zhorší. “Stvrdnutia” perín či odevov sa však v skutočnosti nemusíte báť – akonáhle ventil uvoľníte a do vriec sa dostane vzduch, opäť naberú svoj pôvodný objem. Periny stačí iba natiahnuť a vyklepať, deky a prehozy rozložiť na zem alebo nechať pár desiatok minút vyvesiť a vyvetrať.

  • žiadne usadzovanie prachu a nečistôt

Oblečenie vyvesené v skrini alebo v akomkoľvek inom priestore priťahuje nečistoty. Kumuluje sa na nich tiež vlhkosť a objaviť sa tak môžu aj plesne alebo roztoče. Vákuové sáčky na oblečenie, periny alebo hračky tak zaistia bezpečné prostredie pre všetko, čo akutálne nepoužívate. Tam, kde chýba vzduch, sa totiž nedostanú nečistoty a nemôžu sa ani množiť. V neposlednom rade vašim veciam neublížia ani teplotné výkyvy.

Pozor na zloženie materiálu

Odsávanie vzduchu z vakuových sáčkov na oblečenie sme už spomenuli. Vedeli ste, že existuje viacero spôsobov odsávania? Väčšina vákuových sáčkov má plastový ventil, ktorý zapadne na hubicu vysávača alebo vákuové pumpy.

Ak potrebujete vákuové sáčky na oblečenie napríklad na dovolenku, namiesto plastového ventilu odporúčame vákuové sáčky, ktoré uzavriete aj stlačíte vlastným telom.

Čo sa týka materiálu, tie najkvalitnejšie vákuové sáčky na oblečenie (nájsť a kúpiť z pohodlia domova ich môžete aj tu) sú z pevného plastu, ktorý vydrží aj veľké napätie. Nájdete však aj vákuové sáčky na oblečenie z nylonu a polyetylénu.

Práve sezónne oblečenie najčastejšie zaberá najviac miesta, keď ho nepotrebujeme.
Práve sezónne oblečenie najčastejšie zaberá najviac miesta, keď ho nepotrebujeme.

Odporúčame aj vákuové sáčky s antibakteriálnou vrstvou alebo tvarovou pamäťou. Je lepšie zamerať sa na materiály, ktoré neobsahujú žiadne sporné látky, pretože tie sa môžu uvoľniť do skladovaných textílií, ktoré obvykle prichádzajú do kontaktu s vašou kožou.

Rozmery vákuových sáčkov by mali byť tiež dôležitým kritériom, ktoré pri ich nákupe vezmete do úvahy. Hoci existujú aj univerzálne rozmery, tie poriadne nevyužijete. Na výbavu po dieťati, ktorá zahŕňa pár kusov dupačiek, potrebujete menšie sáčky, na rezervné periny pravdepodobne tie najväčšie. Nájdite si tie, ktoré potrebujete a nakúpte výhodne aj z pohodlia domova tieto najlepšie vákuové sáčky na oblečenie.

Hľadali sme za vás a tieto vákuové sáčky na oblečenie patria medzi tie najlepšie 👇

↑↑↑