Doplnky do kúpeľne môžu byť praktické, alebo estetické. Tie estetické nám v kúpeľni vytvárajú pocit útulnosti a pohody, tie praktické zasa pomáhajú udržať čistotu a jednoduchosť jej udržiavania. Samozrejme, nikde nie je povedané, že praktické nemôže byť aj estetické – poďte sa s nami pozrieť, čo všetko si v podobe kefy do kúpeľne môžete priniesť, aby to spĺňalo všetky potrebné náležitosti!

Máte vo svojej kúpeľni dostatok kief a kefiek?
Máte vo svojej kúpeľni dostatok kief a kefiek?

Doplnky sú čerešničkou na torte

Šťastie vždy najviac praje pripraveným. Než sa pustíte do výberu všetkých doplnkov do kúpeľne, spíšte si najprv zoznam všetkého, čo potrebujete. Ušetríte si tak veľa času a starostí dodatočným výberom výrobkov v rovnakom štýle.

Zachovanie štýlu je to, na čo by ste mali myslieť hneď potom, čo potrebný zoznam vytvoríte. Či už máte kúpeľňu v štýle Provence, v rustikálnom štýle alebo v štýle industriálneho minimalizmu, v tomto štýle by mali byť aj všetky doplnky, nielen armatúry a sanita. Ideálne je teda vyberať z rovnakej série.

Pozrite sa, ktoré kefy na čistenie kúpeľne jednoznačne odporúčame 👇

↑↑↑

A čo všetko medzi praktické doplnky do kúpeľne patrí? Sú to predovšetkým WC kefy, kefy a handričky na čistenie sanity, držiaky, poličky, kôš na špinavú bielizeň a zabudnút určite nesmieme ani na rôzne čistiace kefky na zuby či telo, pretože aj starostlivosť o seba patrí k praktickým záležitostiam. Všetky kefy a kefky do kúpeľne za skvelú cenu nájdete aj tu.

Čo sa týka poličiek a držiakov, pri tých musíte vziať do úvahy predovšetkým rozmery svojej kúpeľne. Najprv teda zamerajte jej voľný priestor a potom sa rozhodnite pre vzhľad a typ poličky alebo držiaka. Zvážte, či naozaj potrebujete držiak na všetko – v kúpeľni totiž nie je až také ťažké zaobísť sa aj bez držiaka na fén, zásobník kozmetických tampónikov či tyčiniek alebo zásobníka na papierové vreckovky.

Obyčajná kefa do záchodu, alebo…

Pozrime sa najprv na tú najklasickejšiu kefu, ktorú má doma určite každý, a tou je kefa do toalety. Určite si poviete, že nie je žiadna veda, vybrať si nejakú, ale ak chcete, aby vám aj vydržala, poslúžila a zapadla do prostredia, v ktorom ju budete držať, vezmite do úvahy naše tipy na tie najlepšie WC kefy.

WC kefa by mala mať nadstavec, ktorý vyčistí aj drobnú nečistotu pod golierom misy. S takýmto pomocníkom sa vám bude dobre pracovať aj pri najhrubšie zažratej špine či vodnom kameni. Obvykle WC kefa stojí v stojane na zemi vedľa misy, ale existujú aj modely, ktoré sú napevno prišraubované k stene a visia nad zemou. Toto riešenie má výhodu v úspore miesta, vo väčšej dostupnosti a v neposlednom rade uľahčí upratovanie podlahy, kedy nebudete musieť nič zdvíhať a dávať stranou.

Najčastejším sa stretnete s kefami z plastu, ktoré sú zároveň aj najlacnejšie. Ich výhodou je práve táto nízka cena a množstvo tvarových a farebných variantov. Nevýhodou je zasa menšia odolnosť. Ak teda chcete niečo pevnejšie, stavte na modely z nerezovej ocele, keramiky, dreva či drevenej imitácie. Tieto WC kefy vynikajú vysokou odolnosťou a dlhšou životnosťou.

Keď sa povie kefa do kúpeľne, väčšina ľudí si asi predstaví kefy a kefky tých najrôznejších veľkostí a farieb, ktorými sa následne drhne vaňa, umývadlo alebo toaleta. Vedeli ste však, že už existujú aj bezdrôtové čistiace kefy, ktoré vám prácu uľahčia minimálne tým, že už nebudete musieť vynaložiť toľko fyzickej sily? V ponuke sú napríklad kefy v podobe malých mopov s nadstavcami a predlžovacími tyčami, ktoré môžete využiť dokonca aj na okná.

Pri výbere akejkoľvek kefy do kúpeľne myslite na to, aby nebola príliš ťažká, nešmýkala sa vám v rukách a zároveň bola vyrobená z odolného materiálu, ktorý vydrží aj použitie hrubšej manuálnej sily a tiež kontakt s čistiacimi prostriedkami. Štetiny by mali byť hrubé, ale zároveň by nemali poškriabať materiál, ktorý nimi čistíte – ideálne sú prírodné. Držiak na kefu odporúčame bambusový, pretože nie je ťažký a zároveň sa dobre drží. Pozrite si aj ostatné účinné a kvalitné kefy na čistenie kúpeľne, ktoré odporúčame.

Štetiny na kefe by nemali byť príliš drsné.
Štetiny na kefe by nemali byť príliš drsné.

Staráte sa o seba dostatočne?

Teraz sa trochu venujme kefkám a kefám na starostlivosť o telo. V súčasnosti sú veľmi populárne napríklad kefy na tvár, ktoré majú za úlohu nielen vyčistiť pleť, ale ju aj pomasírovať a upokojiť. Môžu urýchliť účinky pleťovej masky aj vylepšiť výsledky vašich skrášľovacích rituálov.

Na trhu sa stretávame s dvoma tipmi týchto pleťových kefiek. Jedným sú štetinové kefky, ktoré vibrujú a vibráciami zároveň čistia pleť. Druhým typom sú sonické kefky, ktoré odstraňujú nečistoty a staré bunky pomocou sonických pulzov. Nedá sa jednoznačne povedať, ktorá z nich je lepšia – závisí skôr od vašich osobných preferencií.

Podobné delenie už dnes majú aj elektrické zubné kefky. Možno ešte stále uprednostňujete klasickú kefku z drogérie, ale zubní lekári odporúčajú pre lepšiu hygienu a starostlivosť o zuby skôr tú elektrickú. Vyberať opäť môžete z rotačných alebo sonických.

Na deti dávajte pri umývaní zubov elektrickou kefkou pozor, aby si neublížili.
Na deti dávajte pri umývaní zubov elektrickou kefkou pozor, aby si neublížili.

Ak máte citlivé zuby alebo problémy s ďasnami, odporúčame skôr sonickú kefku, ktorá je najmä k ďasnám šetrnejšia. Tento typ kefky môžu používať aj pacienty s paradentózou.

Rotačná kefka má zasa výhodu v nižšej cene a tiež v tom, že je vysoko efektívna pri rozrušovaní a odstraňovaní zubného povlaku. Nie je však vhodná pre deti a nedokáže sa svojimi štetinami dostať do medzizubných priestorov. Taktiež ju neodporúčame na masáž ďasien.

Ak ste sa už rozhodli, aké kefy a kefky by nemali chývať vo vašej kúpeľni, odporúčame si vybrať niektoré z týchto za najlepšie ceny a v najlepšej kvalite.

Hľadali sme za vás a tieto kefy na čistenie kúpeľne patria medzi tie najlepšie 👇

↑↑↑