Ak nám niečo zapadne za posteľ alebo pod gauč, obvykle si musíme dať veľa námahy, aby sme to vybrali späť. A ak sa tam náhodou skloníme, obvykle zistíme, že je tam katastrofálny neporiadok. Viete, ako sa volá riešenie všetkých zastrčených kútov a ťažko dostupných miest? Teleskopická prachovka!

Teleskopická prachovka - ako vybrať najlepšiu prachovku
Utieranie prachu vie byť pekná otrava

Dostane sa všade

Klasické prachovky sú síce ľahko uskladniteľné, ale nie príliš účinné. Teleskopická prachovka je vlastne klasická prachovka s teleskopickou tyčou. Ide teda o akýsi zmenšený mop do jednej ruky, s ktorým sa dostanete aj na tie najneprístupnejšie miesta v dome alebo v byte.

Výhod teleskopickej prachovky je nespočetné množstvo. Prvou je nastaviteľná teleskopická palica, ktorú môžete prispôsobiť rozmeru, aký práve potrebujete (u niektorých typo až do 250 cm). Rukoväť na nej býva pogumovaná a protišmyková, aby sa vám pri upratovaní nevyšmykla z ruky a je mimoriadne ľahká, takže si ruky ani neunavíte. Na výber je z mnohých materiálov, ale tie najlepšie tyče sú z nehrdzavejúcej ocele.

Je čas spríjemniť si upratovanie! Pozrite sa, ktoré teleskopické prachovky jednoznačne odporúčame 👇

↑↑↑

Druhou dôležitou súčasťou teleskopickej prachovky je kefa. Väčšina modelov má k dispozícii hneď niekoľko – pozdĺžne, okrúhle,… – a predovšetkým ľubovoľne ohýbateľné. Odporúčame kefy vyrobené z elektrostatického mikrovlákna. Sú odnímateľné, takže ich môžete bez problémov vyčistiť. Navyše je mikrovlákno na poťahu antistatické a ľahko vyprateľné.

Teleskopickú prachovku môžete využiť na mokré, aj suché čistenie. Keďže je kefa na konci teleskopickej tyče naozaj tenučká a ohýbateľná, dostanete sa s ňou aj pod naozaj nízke skrinky.

Sama vyhľadáva prach

Ak utieranie prachu nepatrí medzi vaše obľúbené činnosti hlavne kvôli akrobatickým pozíciám, ktoré pri ňom musíte absolvovať, je teleskopická prachovka pre vás tým ideálnym riešením. Je cenovo dostupná pre všetkých – nájdete lacnejšie, aj drahšie modely (v závislosti od množstva nadstavcov, dĺžky teleskopickej tyče a i.)

Výhodou teleskopickej prachovky nie je len to, že sa pri manipulácii s ňou tak skoro neunavíte, ale aj to, že mikrovlákno priťahuje prach. Utieranie tak nebude natoľko náročné, pretože po jednotlivých miestach nemusíte prechádzať viackrát. Pozrite si naše konkrétne tipy teleskopických prachoviek, aby ste sa vo veľkom množstve značiek zorientovali.

Teleskopická prachovka - ako vybrať najlepšiu prachovku
Dostať sa do všetkých kútov môže byť dosť zložité

Čo sú teda najväčšie výhody teleskopickej prachovky a prečo si ju zakúpiť?

  • uprace na ťažko dostupných miestach (pod skrinkami, pod posteľou,…)
  • je ohybná – vopcháte ju do každého zákutia
  • jednoducho sa udržiava (stačí vyprášiť alebo oprať poťah na kefe)
  • má teleskopickú nastaviteľnú rukoväť
  • využijete ju na suché aj mokré čistenie
  • vydrží dlhšie, než bežné jednoduché prachovky
  • mikrovlákno, z ktorého je poťah na kefe vyrobený, priťahuje prach

Cena je naozaj prijateľná

Teleskopickou prachovkou vyčistíte dokonca aj štrbiny a úzke otvory, pretože má aj kefy s plochým a pozdĺžnym hrotom. Hodí sa aj na čistenie stropov – hlavne vďaka nastaviteľnej teleskopickej tyči.

Ak teda ešte stále váhate, či si teleskopickú prachovku zaobstarať do vašej domácnosti, možno zvážte, či najčastejšie utierate prach z ľahko dostupných miest, alebo je váš príbytok zložený skôr z veľkého množstva nábytku. V tom druhom prípade u vás teleskopická prachovka určite prachom nezapadne.

Naším tipom sú len tie najlepšie a najkvalitnejšie teleskopické prachovky. Platí, že ak investujete, očakávať môžete kvalitu a naopak, ak budete chcieť ušetriť, teleskopická prachovka nebude mať toľko možností a životnosť, ako tie drahšie. Nemusíte sa báť, pretože ceny nie sú ani u kvalitných teleskopických prachoviek extrémne – lepšiu nájdete už aj za cca 20 eur.

Hľadali sme za vás a tieto prachovky patria medzi tie najlepšie 👇

↑↑↑